4. czerwca w Meritum pojawili się niecodzienni goście. Po raz kolejny w murach naszej szkoły przywitaliśmy ponad 140 przedszkolaków z zaprzyjaźnionego z nami przedszkola „Zielona Kraina”.

Tuż po godzinie 9 nasi mali goście wmaszerowali na szkolne boisko, gdzie przywitał ich lew Meritek. Przedszkolaki poznały Meritka rok temu, kiedy to rozwiązując różne zagadki znalazły klucz do sali, uwolniły lwa z pułapki i zyskały tytuł małych detektywów.

W tym roku lew zaprosił wszystkich na spotkanie z bohaterami książki A.A. Milne’go „Kubuś Puchatek”. Przedszkolaki wysłuchały czytanego przez uczniów i ilustrowanego za pomocą teatrzyku kukiełkowego fragmentu książki. Po chwili stało się jasne, że i w tym roku czeka na nich ważne zadanie. Okazało się bowiem, że zgubiły się fragmenty tęczy, która świeciła nad Stumilowym Lasem. Zadaniem przedszkolaków było odnalezienie zagubionych barw i ponowne rozświetlenie tęczy. Pracując w grupach, maluchy m. in. wykonywały zadania sportowe, przeszły przez escape room, tworzyły kartki, układały puzzle. Po wykonaniu zadań otrzymywały wskazówkę gdzie szukać zaginionych kolorów.

Na koniec wspaniałej zabawy, razem z uczniami i nauczycielami Meritum, przedszkolaki włączyły się w finał ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam” i na boisku szkolnym, przez kilka minut oddały się przyjemności czytania książek. Na pamiątkę przedszkolaki otrzymały od uczniów Meritum pudełko z książkami, które ma stać się miejscem wymiany książek w ramach akcji „Uwolnij książkę-podziel się nią”.

Warto dodać, że wykonane przez przedszkolaków kartki zostaną wysłane do chorych dzieci w ramach akcji Marzycielska Poczta. To kolejny aspekt przyjaźni – pamięć o tych dzieciach, które na co dzień zmagają się z chorobą.

Całe wydarzenie miało kilka aspektów – nie tylko chcieliśmy zorganizować dla naszych małych Przyjaciół wspaniałe święto i zaproponować im zabawę, ale także zachęcić ich do czytania i zaprzyjaźniania się z książką.

I niezmiennie – zapraszamy za rok!