Po wielu miesiącach nauki zdalnej wróciliśmy do szkoły, ale w Meritum nie wprost do szkolnych ławek, a na zajęcia integracyjne. Kończący się tydzień był doskonałą okazją ku temu, by zadbać o ponowną adaptację oraz odbudowywanie relacji wśród uczniów i nauczycieli.

Zadbał o to Samorząd Uczniowski, który zorganizował we współpracy z młodzieżą realizującą projekty społeczne Olimpiady Zwolnieni z Teorii Dni Kultury i Sportu.

Pomysłowe dziewczyny zaprosiły młodzież na webinar - spotkanie z Elsi Adajewem. Nasz gość opowiadał o swojej pasji czyli fotografii oraz pracy w Fundacji Sintar im. Issy Adajewa działającej na rzecz edukacji oraz integracji polsko-czeczeńskiej.

Zespół Afryka tu pomagamy przybliżył temat problemów, z jakimi zmagają się mieszkańcy Afryki i sposoby, w jakie można im pomóc. Co ważne młodzież od słów przeszła do czynów – licealiści przeprowadzili zbiórkę pieniężną, która wesprze program UNICEF Prezenty bez pudła. Bardzo się cieszymy, że do działań młodzieży chętnie włączyli się harcerze siemianowickiego Hufca ZHP oraz zaprzyjaźnione przedszkola – Przedszkole nr 6, 7, 9, 15 i 20. Zbiórka mydeł, okularów, szczoteczek i past do zębów oraz okularów nadal trwa, a wspólnymi siłami już udało zebrać się ogromną ilość materiałów, które przekazane zostaną misjonarzom pracującym w fundacji Redemptoris Missio.

Projekty Nie bój się świata oraz Jak nie dzisiaj to jutro, Usuń z życia Uzależnienia przygotowały cykl warsztatów edukacyjnych, dyskusji, wystaw, których uwaga skupiona była przede wszystkim na zdrowiu psychicznych.

Młodzież realizująca projekt Zwierzęta też żyją podsumowała zbiórkę charytatywna na rzecz schroniska dla zwierząt, przygotowała również prelekcję dotyczącą przeciwdziałaniu przemocy wobec zwierząt.

Wśród propozycji na ten tydzień znalazło się także coś dla ciała.

Młodzi EKOlodzy w porozumieniu z Life is better with sport przygotowali Olimpiadę Sportów na wesoło. Odbyła się ekologiczna gra terenowa oraz szereg konkurencji kulturalno-sportowych. Punkty, uzyskane we współzawodnictwie pozwoliły wyłonić zwycięzców – kolejne miejsca na podium zajęły klasy: 2LO, 2aT, 1aT - gratulujemy.

Pierwszy tydzień hybrydowego wychodzenia z życie online za nami, ale i na kolejny SU również ma plan. Co tym razem przygotowała młodzież – okaże się już w poniedziałek. Zapraszamy!