O tym, że należy dbać o środowisko wie każdy, od najmłodszego do najstarszego. Problemy pojawiają się, kiedy mamy konkretnie z sprecyzować, w jaki sposób i co trzeba robić, by o przyrodę dbać.

Aby rozwinąć tematykę ochrony środowiska, ochrony wody, w ramach kampanii edukacyjnej „Toaleta to nie śmietnik” organizowanej przez Katowickie Wodociągi S.A., Stowarzyszenie Wodociągowców Województwa Śląskiego, Wodociągi Katowice, Wodociągi Siemianowickie Aqua-Sprint Sp. z o.o., uczniowie III LO w ZSTiO Meritum, przeprowadzili prelekcje oraz zabawy integracyjne o tematyce ekologicznej. Odbiorcami kampanii były grupy przedszkolaków z siemianowickiego Przedszkola nr 2 „Tęczowa Dwójeczka”. Głównym celem spotkania było uświadamianie młodym ekologom, czego nie wolno wrzucać do toalety, pokazywanie skutków złych nawyków dla kanalizacji i oczyszczalni ścieków, edukacja w zakresie ochrony środowiska.

Młodzież Meritum sprytnie wplątała w zabawy integracyjne tematykę ochrony wody i zwróciła uwagę, że to co wrzucamy do toalety, niekoniecznie jest dobre dla wody i nie wszystkie odpadki powinny do niej trafiać. Na potrzeby kampanii uczniowie stworzyli opowiadanie, w którym zwrócili uwagę na najważniejsze aspekty ochrony środowiska, segregacji odpadów.

Na zakończenie spotkania dzieci zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie z prelegentami, wśród których była oczywiście maskotka Meritum, czyli lew Meritek. Cieszymy się, że cele, które założyli sobie uczniowie Meritum, zostały osiągnięte a najmłodsi ekolodzy będą baczniej zwracać uwagę na to co wrzucają do toalety. Wszystkim bardzo dziękujemy za miłe spotkanie i mamy nadzieję na więcej.