godło Polski Nazwa szkoły ZSTiO Meritum

potyczkiekologiczne

Nauczanie przedmiotów przyrodniczych takich jak biologia czy geografia powinno odbywać się w oparciu o zajęcia w praktyce, dzięki którym stwarzamy sytuacje do całościowego poznania świata. Takie były właśnie w zajęcia terenowe przygotowane dla szkół podstawowych w ramach I edycji gry terenowej, której organizatorem było ZSTiO Meritum oraz Wodociągi Siemianowickie Aqua-Sprint Sp. z o.o.

Uczestnicy gry mieli możliwość poznania walorów przyrodniczych najbliższej okolicy, zdobyć i poszerzyć wiedzę o przyrodzie w swoim mieście. Jednak nadrzędnym celem gry było propagowanie zachowań korzystnych dla środowiska naturalnego oraz kształtowanie umiejętności współpracy i komunikowania się grupie rówieśniczej. Zajęcia przypominały podchody lub bieg na orientację, łączyły w sobie wszystkie wymienione cele edukacyjne.

Na start zgłosiły się trzyosobowe drużyny wraz z opiekunem, a trasę uczestnicy pokonywali zgodnie z otrzymanymi wskazówkami na mapie, bez określonego czasu. Zadnia, które uczestnicy rozszyfrowywali na stanowiskach zmuszały do samodzielnego myślenia, analizowania i wnioskowania.

Najlepsza okazała się drużyna ze szkoły podstawowej nr 20 w składzie Maja, Jagoda, Emilia. Trasę “Potyczek ekologicznych z Meritum” ukończyły wszystkie zespoły, dlatego też wszyscy otrzymali nagrody.

Doskonałym uzupełnieniem ekologicznej zabawy były zadania m.in. z rozpoznawania smaków, przygotowane przez członków projektu “Zdrowo jedz, by żyć dłużej” realizowanego w ramach olimpiady Zwolnieni z teorii.

Mamy nadzieję, że dzięki zdobytym nowym ekologicznym informacjom, młodzież klas ósmych będzie z łatwością poruszała się w sferze zagadnień ekologicznych.

Dziękujemy siemianowickim zespołom z SP 1, SP 4, SP 6, SP 16, SP 20 za dobrą zabawę.

potyczkiekologiczne

Partnerzy

Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach Uniwersytet Śląski w Katowicach Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości w Chorzowie Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu Politechnika Śląska w Gliwicach Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach Wyższa Szkoła Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach (WSZOP) Uniwersytet WSB Merito Chorzów Katowice Wyższa Szkoła Biznesu - National Louis University w Nowym Sączu

Patronat nad klasą ekologiczną w III LO

Wodociągi Siemianowickie Aqua-Sprint Sp. z o.o.
`

Copyright 2024 © ZSTiO "Meritum" w Siemianowicach Śląskichwww.zstiomeritum.edu.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone.