godło Polski Nazwa szkoły ZSTiO Meritum

XII Wszechstronny Konkurs Konesera Polszczyzny

Z niecierpliwością czekamy na ogłoszenie wyników pierwszego etapu XII Wszechstronnego Konkursu Konesera Polszczyzny, w którym wzięły udział dwie dwuosobowe drużyny z ZSTiO „Meritum”, zarówno z III Liceum Ogólnokształcącego, jak i z Technikum nr 2. Konkurs został zorganizowany przez Pałac Młodzieży w Katowicach pod honorowym patronatem Rady Języka Polskiego przy Prezydium Polskiej Akademii Nauk i był przeznaczony dla uczniów szkół ponadpodstawowych z województwa śląskiego. Celem konkursu było propagowanie kultury języka polskiego wśród młodzieży, budzenie i rozwijanie zainteresowań polonistycznych uczniów oraz umożliwienie zdolnym uczniom zaprezentowania swojej wiedzy i umiejętności poza macierzystą szkołą.

Meritumowscy znawcy i miłośnicy języka polskiego, czyli licealistki Paulina Kondusz i Małgorzata Kowalska-Daczkowska z klasy IVa LO oraz ekonomistka Sofiia-Mariia Lekh z klasy IIIb T i informatyk Damian Ryś z klasy IIIa T, pisali dyktando oraz rozwiązywali test językowy. Młodzi koneserzy polszczyzny zmagali się z polską ortografią i interpunkcją w dyktandzie pt.: „Cztery pory roku”. Natomiast w teście językowym musieli wykazać się rozległą wiedzą i praktycznymi umiejętnościami posługiwania się językiem ojczystym, ze szczególnym uwzględnieniem słownictwa, frazeologii, fleksji, składni, stylistyki oraz kultury języka i poprawności językowej.

Jesteśmy przekonani, że obydwa zespoły z „Meritum” zakwalifikują się do drugiego etapu XII Wszechstronnego Konkursu Konesera Polszczyzny i tym samym znajdą się w gronie laureatów konkursu. Trzymamy kciuki!

Partnerzy

Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach Uniwersytet Śląski w Katowicach Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości w Chorzowie Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu Politechnika Śląska w Gliwicach Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach Wyższa Szkoła Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach (WSZOP) Uniwersytet WSB Merito Chorzów Katowice Wyższa Szkoła Biznesu - National Louis University w Nowym Sączu

Patronat nad klasą ekologiczną w III LO

Wodociągi Siemianowickie Aqua-Sprint Sp. z o.o.
`

Copyright 2024 © ZSTiO "Meritum" w Siemianowicach Śląskichwww.zstiomeritum.edu.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone.