godło Polski Nazwa szkoły ZSTiO Meritum

warsztaty z programowania

Z Uniwersytetem Śląskim Meritum współpracuje od lat w różnych dziedzinach i na wielu płaszczyznach. Od bieżącego roku szkolnego rozwinęliśmy ją o kolejny obszar, czyli zajęcia z programowania. Wykłady i warsztaty prowadzone są przez pracowników Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych UŚ i adresowane są do uczniów naszego Liceum z klas informatyczno-językowych. Klasy o tym profilu zostały objęte patronatem Uniwersytetu Śląskiego, w ramach którego realizują innowację z zakresu programowania. W bieżącym roku szkolnym odbyły się już dwa spotkania. Po wykładzie inauguracyjnym „Rodzaje języków programowania. Wprowadzenie do języka Python”, rozpoczynającym współpracę w ramach innowacji, młodzież miała okazję uczestniczyć w warsztatach z programowania prowadzonych przez pracownika Uniwersytetu Śląskiego Panią dr Paulinę Trybek. Pierwsze spotkanie warsztatowe „Wprowadzenie do języka Python, deklaracja typów danych, zmienne”, rozpoczyna cykl poświęcony zagadnieniom z obszaru programowania.

Partnerzy

Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach Uniwersytet Śląski w Katowicach Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości w Chorzowie Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu Politechnika Śląska w Gliwicach Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach Wyższa Szkoła Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach (WSZOP) Uniwersytet WSB Merito Chorzów Katowice Wyższa Szkoła Biznesu - National Louis University w Nowym Sączu

Patronat nad klasą ekologiczną w III LO

Wodociągi Siemianowickie Aqua-Sprint Sp. z o.o.
`

Copyright 2024 © ZSTiO "Meritum" w Siemianowicach Śląskichwww.zstiomeritum.edu.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone.