godło Polski Nazwa szkoły ZSTiO Meritum

Python

W dniach 8 lutego oraz 10 lutego uczniowie klasy 4 a i 4 b Technikum w zawodzie technik informatyk uczestniczyli w warsztatach na temat: „Wprowadzenie do języka programowania Python na przykładzie obróbki obrazu”. Warsztaty poprowadziła Pani dr Bogna Zacny, pracownik Katedry Inżynierii Wiedzy Wydziału Informatyki i Komunikacji na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach.

W ramach warsztatów uczniowie „Meritum” dowiedzieli się, czego mogą się nauczyć, studiując informatykę na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Zostali wdrożeni w podstawy Pythona, czyli poznali zmienne, typy danych, wycinanie list, iteracje, instrukcje warunkowe oraz dowiedzieli się, w jaki sposób przetwarzać obrazy w tym języku. Powyższe warsztaty są kontynuacją działań podejmowanych w ramach współpracy ZSTiO „Meritum” a Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach.

Partnerzy

Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach Uniwersytet Śląski w Katowicach Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości w Chorzowie Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu Politechnika Śląska w Gliwicach Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach Wyższa Szkoła Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach (WSZOP) Uniwersytet WSB Merito Chorzów Katowice Wyższa Szkoła Biznesu - National Louis University w Nowym Sączu

Patronat nad klasą ekologiczną w III LO

Wodociągi Siemianowickie Aqua-Sprint Sp. z o.o.
`

Copyright 2024 © ZSTiO "Meritum" w Siemianowicach Śląskichwww.zstiomeritum.edu.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone.