godło Polski Nazwa szkoły ZSTiO Meritum

 

W ramach działań związanych z Ogólnopolskim Tygodniem Kariery, który od lat organizowany jest w naszej szkole, odbyły się kolejne spotkania z przedszkolakami zorganizowane w ramach projektu „W stronę przyszłości – Mój zawód w przyszłości”. Projekt z preorientacji zawodowej ma na celu umożliwienie najmłodszym stawianie pierwszych kroków na drodze do przyszłego zawodu i poznanie jego tajników w przystępnej, dostosowanej do poziomu, atrakcyjnej formie. Zamysłem projektu jest, aby starsi koledzy, uczniowie technikum zapoznawali z tajnikami zawodu, w którym się kształcą, swoich młodszych przyjaciół.

W pierwszym roku realizacji projektu odbyły się warsztaty poświęcone zawodowi technika informatyka. Tym razem spotkania dotyczyły zawodu technika mechatronika. Z tym niełatwym zadaniem postanowili się zmierzyć uczniowie klasy 4c naszego Technikum wraz z nauczycielem przedmiotów mechatronicznych i szkolnym doradcą zawodowym, a ich gośćmi były przedszkolaki z zaprzyjaźnionego Przedszkola nr 20 Zielona Kraina w Siemianowicach Śląskich. Odbyły się dwa spotkania, podczas których gościliśmy w naszej szkole pięćdziesięcioro maluchów. Nasi młodzi przyjaciele mieli okazję dowiedzieć się, czym zajmuje się mechatronik, poznać środowisko jego pracy i narzędzia, którymi się posługuje. Oprócz tego maluchy zdobyły szeroką wiedzę na temat zasad bezpieczeństwa na stanowisku pracy mechatronika. Pod czujnym okiem asystentów, miały okazję zobaczyć układy pneumatyczne i manipulować nimi . Przedszkolaki dowiedziały się również co to takiego pneumatyka, śpiewały wspólnie z nami piosenkę o prądzie elektrycznym CeZika, odpowiadały na pytania w quizie wiedzy mechatronicznej, kolorowały robociki na komputerze, układały węża z przewodów i złączek pneumatycznych. Z relacji przedszkolaków i ich opiekunów wiemy już, że spotkania w ramach projektu bardzo im się podobają i chętnie odwiedzą nas ponownie. Zapraszamy więc na kolejne spotkanie.

 

Partnerzy

Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach Uniwersytet Śląski w Katowicach Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości w Chorzowie Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu Politechnika Śląska w Gliwicach Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach Wyższa Szkoła Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach (WSZOP) Uniwersytet WSB Merito Chorzów Katowice Wyższa Szkoła Biznesu - National Louis University w Nowym Sączu

Patronat nad klasą ekologiczną w III LO

Wodociągi Siemianowickie Aqua-Sprint Sp. z o.o.
`

Copyright 2024 © ZSTiO "Meritum" w Siemianowicach Śląskichwww.zstiomeritum.edu.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone.