godło Polski Nazwa szkoły ZSTiO Meritum

Politechnika Śląska

Politechnika Śląska to jedna z tych uczelni, którą absolwenci naszej szkoły wybierają najczęściej na dalszym etapie edukacji. W związku z czym Szkoła podejmuje liczne starania mające na celu przybliżenie kierunków kształcenia na Politechnice Śląskiej, jak również promowanie kształcenia wyższego wśród młodzieży w ogóle. Umowa o współpracy podpisana pomiędzy Politechniką Śląską i ZSTiO MERITUM ma na celu pogłębienie i poszerzenie zainteresowań zawodowych uczniów naszej szkoły oraz uatrakcyjnienie procesu kształcenia.

W ramach współpracy uczniowie klas czwartych Technikum nr 2 w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Meritum uczący się w zawodach technik informatyk i technik mechatronik uczestniczyli w wycieczce naukowo-dydaktycznej na Wydziale Inżynierii Materiałowej Politechniki Śląskiej w Katowicach. Na początek młodzież uczestniczyła w spotkaniu z dr hab. inż. Albertem Smalcerzem, prof. PŚ. Pan Albert Smalcerz, który jest kierownikiem Katedry Informatyki Przemysłowej, omówił kierunki kształcenia na Wydziale Inżynierii Materiałowej Politechniki Śląskiej, a w szczególności przybliżył kształcenie na kierunku informatyki przemysłowej, specjalności realizowane w tym obszarze oraz profil absolwenta. Następnie technicy informatycy uczestniczyli w dwóch warsztatach z programowania: projektowanie gry w Visual Studio 2022 oraz tworzenie programów w Assemblerze. Grupa techników mechatroników wzięła udział w zajęciach z programowania i sterowania w laboratorium robotów przemysłowych.

Politechnika Śląska

Politechnika Śląska

Politechnika Śląska

Politechnika Śląska

Partnerzy

Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach Uniwersytet Śląski w Katowicach Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości w Chorzowie Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu Politechnika Śląska w Gliwicach Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach Wyższa Szkoła Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach (WSZOP) Uniwersytet WSB Merito Chorzów Katowice Wyższa Szkoła Biznesu - National Louis University w Nowym Sączu

Patronat nad klasą ekologiczną w III LO

Wodociągi Siemianowickie Aqua-Sprint Sp. z o.o.
`

Copyright 2024 © ZSTiO "Meritum" w Siemianowicach Śląskichwww.zstiomeritum.edu.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone.