Coraz więcej dzieci zamiast wyjść na świeże powietrze wybiera e-sportowe rozrywki co niestety nie przekłada się na realny świat. Kolorowe grafiki skutecznie przyciągają najmłodszych czym zniechęcają do realnego ruchu. Problemem są także wszelkiego rodzaju ogólnodostępne przekąski, których kolorowe napisy i bajkowe obrazki zachęcają do zjedzenia. Niestety skład wszelakich tego typu przekąsek ma w sobie mnóstwo cukru i niezdrowych słodzików co w połączeniu z siedzącym trybem życia prowadzi do otyłości i nadwagi wśród dzieci i młodzieży.

Raport Światowej Organizacji Zdrowia (WHO)wskazał, że nadwagę i otyłość odnotowano u 32% polskich dzieci w wieku 7-9lat. Chcemy walczyć o najmłodszych i uświadamiać im, że najcenniejszych darem jest zdrowie, które bardzo łatwo można w tych czasach zmarnować. Chcemy też uświadamiać do czego mogą prowadzić konsekwencje zaniedbania dziennej dawki ruchu i jak na nasz organizm wpływa niezdrowe jedzenie. Nasz projekt Move4health ma na celu promowanie zdrowego stylu życia. Pokażemy jak zdrowo żyć prowadząc prelekcje w szkołach. Chcemy udowodnić, że ruch i sport to nie tylko męczące treningi ale i świetna zabawa! Zapraszamy również do wypełnienia ankiety która pomoże nam w projekcie(poniżej link).