logo

Młode pokolenie to przyszłość, dlatego ważnym jest aby od młodego wieku dzielić się z nim wiedzą na różne tematy. Była to jedna z idei, które przyświecały nam przy stworzeniu tego projektu. Dlatego też dnia 05.04.2024 przeprowadziliśmy warsztaty edukacyjne z szeroko pojętej wiedzy na temat sztucznej inteligencji w szkole ZSTiO Meritum w Siemianowicach Śląskich oraz w szkole ZSTiI w Sosnowcu.

Klasy pierwsze, drugie i trzecie mogły się od nas dowiedzieć podstawowych informacji na temat sztucznej inteligencji, jak się w niej odnaleźć oraz jak korzystać z niej w efektowy sposób. Przedstawiliśmy korzyści, tak samo jak i zagrożenia, które z niej płyną oraz sposoby jak się przed nimi uchronić. Młode osoby dowiedziały się także, jak AI może wpłynąć na naszą przyszłość pod względem zawodowym. Pod koniec warsztatów, uczniowie wzięli udział w quizie przygotowanym na platformie internetowej na temat sztucznej inteligencji.