ZobaczyNiewidomego"

W wyjątkowych warsztatach wzięli dzisiaj udział uczniowie klasy 1cLO.

Na zaproszenie projektu "Zobaczyć Niewidomego" warsztaty edukacyjne przeprowadziły dzisiaj instruktorki osób niewidomych,

Panie Iza i Jola wprowadziły młodzież w wyjątkowy świat osób niedowidzących i niewidomych: dowiedzieliśmy się, jak funkcjonują w codzienności osoby niewidome, zobaczyliśmy wiele pomocy dydaktycznych (na. mapę świata dla niewidomych, podręczniki), mogliśmy zagrać w gry dla niewidomych.

Co ważne sami mogliśmy poznać świat niewidomych. Wzięliśmy udział w wielu ćwiczeniach, i co pewnie nie zaskakuje okazało się, że przemieszczanie się, nalewanie wody do kubka, zjedzenie posiłku, czy rozbicie jajka w kuchni nie jest najłatwiejsze.

Serdecznie dziękujemy paniom Jolancie i Izabeli za dzisiejsze zajęcia!