godło Polski Nazwa szkoły ZSTiO Meritum

Pomoc w uzależnieniach od telefonu. Problem, którym się zajmuje się nasz projekt społeczny dotyczy uzależnień od urządzeń elektronicznych. Dzieci od najmłodszych lat są ciekawe świata i chcą wszystkiego dotykać czy doświadczać. Pozwalając im na kilkukrotne korzystanie z telefonów do użytku rozrywkowego nie wiemy ,że dzieci się dekoncentrują i mają problemy z podstawowymi czynnościami życiowymi. Korzystanie z urządzeń elektronicznych i patrzenie w ekran przez wiele godzin powoduje problemy ze wzrokiem. Jednakże wielu z nas to bagatelizuje i nie zdaje sobie sprawy z poważnych skutków ubocznych takich działań. Możemy ograniczać korzystanie z takich urządzeń dla zdrowia psychicznego oraz fizycznego dziecka. Granie w gry ma wiele konsekwencji szczególnie dla dzieci w szkołach podstawowych. Dzieci te dekoncentrują się w szkołach i bagatelizują ważne sprawdziany i kartkówki. Chcemy uświadomić młodsze pokolenie jak niebezpieczne nadmierne użytkowanie z komórek ,laptopów, konsol i tabletów. Wielu z nas nadużywa tych przedmiotów ,nie myśląc nad konsekwencjami jakie możemy podnieść. To tylko niewiele z przykładów jest ich wiele ,lecz nadmienię tylko kilka z nich.

Wiele zależy od współpracy z dziećmi i ich podejścia. Chcemy edukować młodych ludzi już od najmłodszych lat ,by przestrzec ich przed uzależnieniami. Dlatego pragniemy pokazać dzieciom ,że mogą spędzać czas w inny sposób niż granie w gry na telefonach, konsolach lub komputerach.

Partnerzy

Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach Uniwersytet Śląski w Katowicach Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości w Chorzowie Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu Politechnika Śląska w Gliwicach Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach

Patronat nad klasą ekologiczną w III LO

Wodociągi Siemianowickie Aqua-Sprint Sp. z o.o.
`

Copyright 2023 © ZSTiO "Meritum" w Siemianowicach Śląskichwww.zstiomeritum.edu.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone.