Kwietna łąka wzbogaca bioróżnorodność! Jest schronieniem nawet dla 300 gatunków zwierząt: małych ssaków, gadów, płazów, owadów, oraz zapylaczy, w tym pszczół, które zbierając pyłek pełnią pożyteczną rolę w ekosystemie. Łąka stanowi dla nich miejsce do rozmnażania i schronienie. Łąki kwietne są niemal samowystarczalne – po wysianiu ich wystarczy raz lub 2 razy w roku je skosić. A co najważniejsze – są miododajne, ponieważ dzięki nim pszczoły mogą wytwarzać niezwykle zdrowy miód. Ich bioróżnorodność jest bardzo cenna dla naszego środowiska.

projekt Beeloved