godło Polski Nazwa szkoły ZSTiO Meritum

Slieve League

25 maja 2024 roku uczniowie Technikum nr 2 w ZSTiO "Meritum" w Siemianowicach Śląskich przeżyli dzień pełen wrażeń i zachwycających widoków. W ramach programu "Praktyk w Europie 2023", odbywając miesięczne praktyki zawodowe w Irlandii, uczestniczyli w wycieczce autokarowej do najwyżej położonych klifów nadmorskich w Europie, w malowniczej miejscowości Slieve League.

Podróż rozpoczęła się wczesnym rankiem. Po półtorej godziny jazdy, grupa dotarła do Slieve League, gdzie czekał na nich specjalnie wynajęty bus, który zabrał ich na punkt widokowy. Uczniowie wspięli się na szczyt klifu, korzystając z widokowej ścieżki, podziwiając zapierające dech w piersiach widoki na Sligo oraz Ocean Atlantycki.

Klify Slieve League, znane również jako Sliabh Liag po irlandzku, osiągają wysokość około 601 metrów, co czyni je jednymi z najwyższych klifów morskich w Europie. Są one prawie trzy razy wyższe od Klifów Moheru, co sprawia, że widoki z ich szczytu są oszałamiające. Ścieżki widokowe oferują turystom wspaniałe możliwości podziwiania krajobrazów i spotkania z dziką przyrodą.

Widoki były tak oszałamiające, że część uczniów postanowiła wrócić z punktu widokowego na parking autokarowy pieszo, aby dłużej cieszyć się fantastyczną scenerią. Przechadzka wśród niesamowitych krajobrazów, z niebieskim niebem i szumem fal w tle, była prawdziwym balsamem dla duszy i ciała.

Po emocjonującym poranku spędzonym na Slieve League, grupa udała się do pobliskiej miejscowości Donegal, która w tym roku świętuje 550. rocznicę powstania. Donegal, znane z urokliwych uliczek i historycznych budowli, oferowało uczniom różnorodne atrakcje. Miasto Donegal, brama do północno-zachodniej Irlandii, jest często nazywane stolicą hrabstwa Donegal. Jego bogata historia sięga czasów przedchrześcijańskich, a jedną z największych atrakcji jest Donegal Castle, zamek zbudowany w XV wieku przez klan O’Donnellów.

Uczestnicy wycieczki mieli czas na zjedzenie obiadu w jednej z klimatycznych restauracji, gdzie mogli spróbować tradycyjnych irlandzkich potraw, a także na zakup pamiątek w lokalnych sklepach. Spacer po malowniczych uliczkach Donegal, pełnych historycznych budowli i tętniących życiem rynków, był doskonałym zakończeniem dnia pełnego wrażeń.

Dzień spędzony na klifach Slieve League i w Donegal z pewnością zostanie na długo w ich pamięci jako jeden z najpiękniejszych momentów ich praktyk zawodowych za granicą.

Slieve League

Slieve League

Partnerzy

Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach Uniwersytet Śląski w Katowicach Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości w Chorzowie Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu Politechnika Śląska w Gliwicach Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach Wyższa Szkoła Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach (WSZOP) Uniwersytet WSB Merito Chorzów Katowice Wyższa Szkoła Biznesu - National Louis University w Nowym Sączu

Patronat nad klasą ekologiczną w III LO

Wodociągi Siemianowickie Aqua-Sprint Sp. z o.o.
`

Copyright 2024 © ZSTiO "Meritum" w Siemianowicach Śląskichwww.zstiomeritum.edu.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone.