godło Polski Nazwa szkoły ZSTiO Meritum

Zwolnieni z Teorii

Po raz szósty w Top 20, po raz trzeci na szczycie Rankingu Szkół Zwolnionych z Teorii znalazło się III Liceum Ogólnokształcące w ZSTiO Meritum w Siemianowicach Śląskich.

 W rankingu publikowanym przez organizatorów olimpiady Zwolnieni z Teorii znajdują się szkoły, które wspierają uczniów w nabywaniu kompetencji miękkich, takich jak współpraca, empatia i praca zespołowa, a także dają młodzieży wsparcie i przestrzeń na działania społeczne.

 W zestawieniu wyróżniono 458 szkół ponadpodstawowych z całej Polski, w tym  77 innych szkół z województwa śląskiego, zaś w X jubileuszowej edycji wzięła udział rekordowa liczba ponad 27 tys. uczniów z całej Polski. Tym bardziej cieszy nas  powtórzony sukces siemianowickiego liceum.

W tegorocznej edycji ukończono w Meritum ponad 40 projektów społecznych, a finalistami olimpiady w III LO zostało ponad 150 uczniów. Były to działania na rzecz społeczności lokalnej przeciwdziałające problemom dostrzeganym przez młodzież o najróżniejszym charakterze. Młodzież we współpracy z DKMS rejestrowała dawców szpiku kostnego, prowadziła kampanie dotyczące zdrowia, zdrowia psychicznego czy tolerancji wobec osób transpłciowych. Kilka projektów podjęło temat ekologii. Realizowano projektu o charakterze sportowym i promującym zdrowy styl życia. Ważne dla młodych było mądre działanie w przestrzeni internetowej oraz umiejętne korzystanie ze sztucznej inteligencji.

 Ranking Szkół Zwolnieni z Teorii oraz Złote Wilki zostały ogłoszone 23 maja podczas Wielkiego Finału 2024, który odbył się w Warszawie. To wydarzenie organizowane przez Fundację Zwolnieni z Teorii. Współorganizatorem jednej ze stref na wydarzeniu – Strefy dla Nauczycieli_ek i Dyrektórów_ek – jest Fundacja Empiria i Wiedza. Partnerami Fundacji są m.in. ING Bank Śląski, Pracuj.pl, Allegro, Bank Gospodarstwa Krajowego. Wydarzenie odbyło się na Torze Wyścigów Konnych Służewiec, na którym organizatorów gościł Totalizator Sportowy.

 Pełna lista Rankingu Szkół Zwolnieni z Teorii 2024 znajduje się na stronie www.ranking.zwolnienizteorii.pl

Zwolnieni z Teorii

Zwolnieni z Teorii

Zwolnieni z Teorii

Zwolnieni z Teorii

Zwolnieni z Teorii

Partnerzy

Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach Uniwersytet Śląski w Katowicach Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości w Chorzowie Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu Politechnika Śląska w Gliwicach Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach Wyższa Szkoła Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach (WSZOP) Uniwersytet WSB Merito Chorzów Katowice Wyższa Szkoła Biznesu - National Louis University w Nowym Sączu

Patronat nad klasą ekologiczną w III LO

Wodociągi Siemianowickie Aqua-Sprint Sp. z o.o.
`

Copyright 2024 © ZSTiO "Meritum" w Siemianowicach Śląskichwww.zstiomeritum.edu.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone.