godło Polski Nazwa szkoły ZSTiO Meritum

ITGIrls2022

Politechnika Opolska gościła w ubiegłą sobotę uczestniczki projektu IT Girls rEvolution Academy realizowanego przez Capgemini Polska. Wśród setki dziewcząt z 6 województw znalazły się reprezentantki ZSTIO MERITUM, które w konkursie IT Diamonds zajęły III miejsce.

ITGrA to edukacyjny projekt, skierowany do uczennic szkół średnich – w edycji 2022/2023 z województw dolnośląskiego, lubelskiego, małopolskiego, opolskiego, śląskiego i wielkopolskiego. Jest to projekt społeczny, w którego realizację zaangażowany jest zespół trenerów – osób zajmujących się zawodowo i naukowo IT, wolontariuszy z firmy Capgemini – a także partnerzy. Dziewczęta przez 4 kolejne soboty brały udział w warsztatach z zakresu programowania, testowania, doradztwa i zarządzania projektami IT, a także z obszaru komunikacji w zespole projektowym.

W konkursie podsumowującym zespoły mierzyły się z zadaniem, które polegało na stworzeniu aplikacji dla konkretnego klienta i zaprezentowaniu jej zalet i funkcjonalności podczas konkursu. Merit Ladies, czyli Wiktoria Michna, Joanna Gawlik, Maria Muz, Dominika Ponitka, Maja Falkus, Emilia Zbroińska, Jagoda Stera, Dominika Widera poradziły sobie z wyzwaniem fantastycznie - ich aplikacja oraz prezentacja końcowa oceniona została przez jury bardzo wysoko. Zespół MERITUM zajął III miejsce, a oprócz nagród rzeczowych dziewczyny otrzymały zaproszenie do Capgemini Wrocław na „Dzień z projektem IT”.

Głównym celem inicjatywy jest popularyzacja rozwoju branży IT wśród kobiet. Czy nasze dziewczyny wybiorą rozwój w tym kierunku czas pokaże, na pewno była to dla nich jednak niepowtarzalna okazja poznania tajników branży IT

ITGIrls2022

Partnerzy

Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach Uniwersytet Śląski w Katowicach Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości w Chorzowie Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu Politechnika Śląska w Gliwicach Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach Wyższa Szkoła Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach (WSZOP) Uniwersytet WSB Merito Chorzów Katowice Wyższa Szkoła Biznesu - National Louis University w Nowym Sączu

Patronat nad klasą ekologiczną w III LO

Wodociągi Siemianowickie Aqua-Sprint Sp. z o.o.
`

Copyright 2024 © ZSTiO "Meritum" w Siemianowicach Śląskichwww.zstiomeritum.edu.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone.