godło Polski Nazwa szkoły ZSTiO Meritum

ITGrA

Merit Ladies, czyli Wiktoria Michna, Joanna Gawlik, Maria Muc, Dominika Ponitka, Maja Falkus, Emilia Zbroińska, Jagoda Stera, Dominika Widera odebrały wczoraj swoją nagrodę za zajęcie III miejsca w konkursie ITGrA. Na zaproszenie Capgemini Wrocław dziewczyny uczestniczyły w Dniu z projektami IT, gdzie miały szansę poznać zasady pracy w korporacji, porozmawiać z osobami odpowiedzialnymi za realizację projektów i poznać tajniki tego procesu. W programie dnia znalazły się też wykłady dotyczące programowania oraz warsztaty prowadzone przez zespół AIE Capgemini. Tu zabawa była fantastyczna – dziewczyny mogły przenieść się za pomocą oculusów do Metaverse i odbyć spotkanie w wirtualnej rzeczywistości.

Przypominamy:

ITGrA to edukacyjny projekt, skierowany do uczennic szkół średnich – w edycji 2022/2023 z województw dolnośląskiego, lubelskiego, małopolskiego, opolskiego, śląskiego i wielkopolskiego. Jest to projekt społeczny, w którego realizację zaangażowany jest zespół trenerów – osób zajmujących się zawodowo i naukowo IT, wolontariuszy z firmy Capgemini – a także partnerzy. Dziewczęta przez 4 kolejne soboty brały udział w warsztatach z zakresu programowania, testowania, doradztwa i zarządzania projektami IT, a także z obszaru komunikacji w zespole projektowym.

W konkursie podsumowującym zespoły mierzyły się z zadaniem, które polegało na stworzeniu aplikacji dla konkretnego klienta i zaprezentowaniu jej zalet i funkcjonalności podczas konkursu. Merit Ladies, czyli Wiktoria Michna, Joanna Gawlik, Maria Muc, Dominika Ponitka, Maja Falkus, Emilia Zbroińska, Jagoda Stera, Dominika Widera poradziły sobie z wyzwaniem fantastycznie - ich aplikacja oraz prezentacja końcowa oceniona została przez jury bardzo wysoko. Zespół MERITUM zajął III miejsce, a oprócz nagród rzeczowych dziewczyny otrzymały zaproszenie do Capgemini Wrocław na „Dzień z projektem IT”.

Partnerzy

Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach Uniwersytet Śląski w Katowicach Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości w Chorzowie Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu Politechnika Śląska w Gliwicach Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach Wyższa Szkoła Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach (WSZOP) Uniwersytet WSB Merito Chorzów Katowice Wyższa Szkoła Biznesu - National Louis University w Nowym Sączu

Patronat nad klasą ekologiczną w III LO

Wodociągi Siemianowickie Aqua-Sprint Sp. z o.o.
`

Copyright 2024 © ZSTiO "Meritum" w Siemianowicach Śląskichwww.zstiomeritum.edu.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone.