Tytuł projektu: „Praktyk Europejczyk” - galeria, część kulturoznawcza, filmy, folder informacyjny.

Nr projektu: 2016-1-PL01-KA102-025516

Program „Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego”, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego

Czas trwania projektu: 01.09.2016 – 30.06.2018

Kwota dofinansowania: 112 900€ (478 199,24zł)

Liczba osób w projekcie: 44

Czas trwania mobilności: 4 tygodnie

Miejsce mobilności: Mallow, Cork (Ireland)

"PRAKTYK EUROPEJCZYK" to projekt obejmujący zagraniczne praktyki zawodowe uczniów naszego Technikum. Jest on odpowiedzią na wynikającą z wymagań rynku pracy i zachodzące na nim zmiany potrzebę ciągłego podnoszenia poziomu wykształcenia i poszerzania kluczowych kompetencji i umiejętności oraz kwalifikacji zawodowych uczestników. Projekt w pełni realizuje cele zawarte w Europejskim Planie Rozwoju Szkoły.

Przewidujemy udział w projekcie 40 pełnoletnich uczniów naszego Technikum kształcących się w zawodzie technik ekonomista i technik informatyk. Uczestnicy projektu posiadać będą wystarczające przygotowanie zawodowe do odbycia praktyki oraz językowe, pozwalające na ich efektywny udział w praktykach. Praktyki realizowane będą w ścisłej współpracy z irlandzką organizacją Your International Training - prężnie funkcjonującą w obszarze realizacji projektów dotyczących rozwoju zawodowego i edukacji (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

Termin praktyk:

I grupa 01 maja 2017 – 26 maja 2017 r,

II grupa 05 maja 2018 – 02 czerwca 2018 r,

Udział w projekcie jest bezpłatny. W całości pokryte zostaną wszystkie koszty uczestnika związane z przejazdem zakwaterowaniem, wyżywieniem, uczestnictwem w praktykach w zakładach pracy. Sfinansowany zostanie również udział w programie kulturowo-poznawczym oraz ubezpieczenie uczestnika od odpowiedzialności cywilnej oraz następstw nieszczęśliwych wypadków.

Organizacja uczestnicząca:

Your International Training,