godło Polski Nazwa szkoły ZSTiO Meritum

 Tytuł projektu: „Euro doświadczenia w praktyce”

Nr projektu: 2015-1-PL01-KA102-016222

Program „Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego”, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego

Czas trwania projektu: 31.12.2015 – 30.12.2017

Kwota dofinansowania: 49 000€ (204 952,30zł)

Liczba osób w projekcie: 22

Czas trwania mobilności: 4 tygodnie

Miejsce mobilności: Bad Freienwalde, Eberswalde (Niemcy)

Celem projektu jest wspieranie osób uczących się w osiąganiu lepszych efektów kształcenia praktycznego poprzez wpływ mobilności na poszerzenie lub zdobycie nowych umiejętności zawodowych, kulturowych i językowych we współczesnej Europie, w konsekwencji czego znacznie wzrosną ich szanse zatrudnienia na europejskim rynku pracy. Realizacji tego celu posłuży udział uczniów w praktykach zagranicznych.

W zagranicznych praktykach zawodowych weźmie udział 20 wybranych w procesie rekrutacji uczniów klas trzecich w zawodach technik mechatronik i technik informatyk, którzy wyjadą na czterotygodniowe praktyki do Eberswalde/Bad Freienwalde w Niemczech odbywające się w terminach:

• grupa I od 03. 05. 2017 r. do 30. 05. 2017 r. (10 uczniów),

• grupa II od 03. 11. 2017 r. do 30. 11. 2017 r. (10 uczniów).

Eberswalde – siedziba partnera niemieckiego Stowarzyszenie Kształcenia Zawodowego (Berufsbildungsverein Eberswalde e. V.)

Bad Freienwalde – miejce pobytu (zakwaterowania) praktykantów. Praktyki będą odbywały się w małych przedsiębiorstwach branży informatycznej i motoryzacyjnej położonych w okolicach Bad Freienwalde.

Stowarzyszenie Kształcenia Zawodowego (Berufsbildungsverein Eberswalde e. V.) działa od 1990 r. Podstawą działalności jednostki są szkolenia i organizacja praktyk w ramach kształcenia zawodowego, wstępnego i poradnictwa zawodowego. Jednostka szkoli i organizuje praktyki w kierunkach hotelarsko-gastronomicznym, handlowym i ekonomicznym, stolarskim, budowlanym, fryzjerskim, mechanicznym i informatycznym. Od 2003 roku jednostka realizuje kilkadziesiąt projektów i programów finansowanych przez EFS. Zrealizowała już około 50 programów unijnych.

Organizacja uczestnicząca:

Berufsbildungsverein Eberswalde e.V.

Angermünder Chaussee 9 16225 Eberswalde

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. www.bbv-eberswalde.de

Tel.: 03334/2022530 Fax: 03334/2022550

 

Ważne dokumenty:

01.Regulamin rekrutacji i uczestnictwa w projekcie

02.Aneks do regulaminu rekrutacji i uczestnictwa w projekcie

03.Deklaracja uczestnictwa w projekcie

04.Oświadczenie uczestnika projektu

05.Oświadczenie uczestnika projektu o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych

06.Harmonogram realizacji projektu grupa 1

07.Harmonogram realizacji projektu grupa 2

08.Formularz zgłoszeniowy uczestnika projektu

Partnerzy

Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach Uniwersytet Śląski w Katowicach Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości w Chorzowie Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu Politechnika Śląska w Gliwicach Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach Wyższa Szkoła Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach (WSZOP) Uniwersytet WSB Merito Chorzów Katowice Wyższa Szkoła Biznesu - National Louis University w Nowym Sączu

Patronat nad klasą ekologiczną w III LO

Wodociągi Siemianowickie Aqua-Sprint Sp. z o.o.
`

Copyright 2024 © ZSTiO "Meritum" w Siemianowicach Śląskichwww.zstiomeritum.edu.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone.