godło Polski Nazwa szkoły ZSTiO Meritum

Z dumą informujemy, że III LO kolejny raz docenione zostało w ogólnopolskim Rankingu Szkół Kompetencji Przyszłości. Znalazły się w nim szkoły, które wspierają rozwój kompetencji przyszłości u uczniów poprzez realizację projektów społecznych, kształcąc tym samym umiejętności potrzebne w pracy i prawdziwym życiu takie jak np. praca w zespole, zarządzanie swoim czasem i budżetem, rozwiązywanie problemów, empatia czy wrażliwość społeczna.

Rok szkolny 2020/21 był dla III LO w ZSTiO MERITUM piątym sezonem z Zwolnionymi z Teorii. Młodzież licznie i chętnie, mimo trudnych pandemicznych czasów podjęła wyzwania, a tematyka projektów była bardzo różnorodna. Uczniowie pomagali lokalnie i globalnie– zaangażowali się w pomoc zwierzętom (MZPZ, Zwierzęta też żyją), zwracali uwagę na kondycję fizyczną i psychiczną oraz zdrowie (Fit jest git!, Jak nie dzisiaj to jutro, Life is better with sport, Usuń z życie uzależnienia, Nie bój się świata 2), podpowiadali, jak radzić sobie z zarządzaniem czasem w czasach pandemii (Pomysłowe dziewczyny), działali na rzecz mieszkańców Afryki (Afryka tu pomagamy), promowali ekologię (Młodzi EKOlodzy).

Co ważne dwa spośród projektów (Pomysłowe dziewczyny, Afryka tu pomagamy) spełniły najwyższe wymagania i nominowane zostały do Złotych Wilków – wyróżnień wręczanych najlepszym projektom w kraju.

Ogólnopolski sukces III LO jest tym większy, że powtórzony. Przypomnijmy, że w poprzednich latach młodzież licealna z MERITUM zajęła w rankingu miejsce 1. i 3.

Pełen Ranking Szkół Zwolnieni z Teorii 2021 dostępny jest pod adresem:

https://zwolnienizteorii.pl/ranking

a relacja z Gali jest dostępna stronie Zwolnionych z Teorii w serwisie Facebook.

Relację z gali zobaczyć można pod adresem:

https://www.youtube.com/watch?v=IFV48CiYQEE

Partnerzy

Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach Uniwersytet Śląski w Katowicach Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości w Chorzowie Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu Politechnika Śląska w Gliwicach Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach Wyższa Szkoła Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach (WSZOP) Uniwersytet WSB Merito Chorzów Katowice Wyższa Szkoła Biznesu - National Louis University w Nowym Sączu

Patronat nad klasą ekologiczną w III LO

Wodociągi Siemianowickie Aqua-Sprint Sp. z o.o.
`

Copyright 2024 © ZSTiO "Meritum" w Siemianowicach Śląskichwww.zstiomeritum.edu.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone.